Proses Arama
Akrilik Boya Grubu
• BAKIR ANTİK PROSESLERİ

SR BLACK 506 SİYAH OKSİT

SR Black 506, bakır ve % 90 bakır alaşımları üzeri siyah renk vermek amacıyla dekoratif olarak kullanılan kimyasal bir yöntemdir. Siyah ve oksit kaplamalar Black 506 kullanılarak koyu siyah rengi alır. Ürünün kimyasal ve mekanik gücü mükemmeldir. Eğer gerekirse vernik kullanılarak kaplama geliştirilebilir. Ayrıca verniğin renk üzerinde kötü bir etkisi yoktur. Bakırın korozyondan korunmasını güçlendirir. SR Black 506 kullanılan ürünlerin kalınlığı 1-5 um , sıcaklığa dayanıklılığı ise 200 ºC dir.

SR BLACK 507 SİYAH OKSİT

SR Black 507, bakır ve % 90 bakır alaşımları üzeri siyah renk vermek amacıyla dekoratif olarak kullanılan kimyasal sıvı bir çözeltidir. Siyah ve oksit kaplamalar Black 507 kullanılarak koyu siyah rengi alır.

SR 505 BLACK BROWN / SİYAH KAHVE ANTİK

SR 505 Brown/Black bakır ve pirinç’ten yapılmış malzeme üzerinde, dekoratif oksit renklerin oluşmasını sağlayan kimyasal işlemdir. SR 505 Brown/Black ile açık kahverengi’ den bronza ve koyu siyaha kadar muntazam renkler elde edilir.

SR 504BROWN / KAHVERENGİ ANTİK

SR 504 Brown, bakır ve bakır alaşımları üzerine açık ve koyu kahverengi rengi veren kimyasal bir bileşimdir. Bu yöntemin pirinç üzerine muntazam kahverengi renk etkisi vardır.
SR 504 Brown kaplamaya çok iyi yapışır, ancak korozyona karşı direnci düşük olduğu için dekoratif amaçlı olarak kullanılır.

• SARI ANTİK PROSESLERİ

SR 520 P TOZ ANTİK ve SR 520 P TOZ ANTİK EXTRA

SR 520 P Toz Antik ve SR 520 P Toz Antik EXTRA ürünleriyle pirinç ve bakır alaşımlı parçaların kimyasal renklendirilmesini sağlayan toz ürünlerdir. Kullanım sarfiyatları çok düşüktür. Ürünler üzerinde kahve ve siyah renge kadar istenilen tonlar elde edilir.

• NİKEL ANTİK PROSESLERİ

SR 508 SIVI ANTİK ( NİKEL OKSİT )

SR 508 Sıvı Antik prosesi, pirinç, pirinç alaşımları, alpaka, bakır ve nikel üzeri uygulanan çok özel asedik karatma ürünüdür.

• KALAY ANTİK PROSESLERİ

SR 509 KALAY ANTİK

SR 509 Kalay antik ürünü, pirinç, pirinç alaşımlarının üzerine yapılan akımsız kalay kaplama sonrasında uygulanan ve elektrolitik yolla kalay kaplanan parçaların üzerine uygulanan karartma kimyasalıdır.

• GÜMÜŞ ANTİK PROSESLERİ

SR MARK 71 GÜMÜŞ OKSİT KİMYASALLARI

SR MARK 71 GÜMÜŞ OKSİT prosesi, gümüş malzemeler veya yoğun kalınlıktaki gümüş kaplı yüzeylerde antik siyah kaplama rengini oluşturmak için tasarlanmış sıvı bir prosestir.
SR MARK 71 A ve SR MARK 71 B gibi iki farklı çözeltiye, kimyasal daldırma işlemi yapmak suretiyle gerçekleştirilen bir prosestir.

• ZAMAK KARARTMA PROSESLERİ

SR NİKELLİ ZAMAK KARARTMA ve SR FREE ZAMAK KARARTMA olmak üzere iki çeşit üründen bahsedilir.Zamak dökülen ürünlere uygulanan, isteğe göre nikelli veya nikelsiz karartma yapılabilen toz bir üründür. Yapılan karartma işleminden sonra yapılan polisaj işlemine uygun ve üzerine lak uygulamalarını kolaylıkla kabul edebilen bir sistemdir.
Antik Oksit Prosesleri
Bakır Antik Prosesleri
Sarı Antik Prosesleri
Gümüş Antik Prosesleri
Kalay Antik Prosesleri
Nikel Antik Prosesleri
Sor Kimya ® 2012 - Tüm Hakları Saklıdır.